TP Link TD W8101G Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

Internet Explorer ya da Mozilla Firefox gibi bir web tarayıcısı açın. Adres satırına “192.168.1.1” yazın ve “Enter” tuşuna basın. “Devam” düğmesine tıklayın. Karşınıza gelen “Modem Arayüzü Kullanıcı Adı” alanına resimde görüldüğü gibi küçük harflerle “admin” yazın. Parola alanına ise küçük harflerle “ttnet” yazın. “Tamam” düğmesine tıklayın. “ttnet” parolası ile giriş yapamıyorsanız modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına geri döndürün ve “ttnet” parolası ile giriş yapmayı tekrar deneyin. Resetleme işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız Modem Resetleme işlemi (Fabrika ayarlarına dönüş) bölümünü inceleyebilirsiniz.

Modem arayüzüne eriştiniz. Buradan modeminizin ayarlarını yapabilirsiniz. Üst tarafta yer alan “Arayüz Ayarı” sekmesine tıklayın.

Kablosuz” sekmesine tıklayın.

Kaydırma çubuğu ile ekranın alt kısmını görüntüleyin. “SSID” alanında modeminizin modeli yazmaktadır. Dilerseniz bu ismi silerek kablosuz ağınıza kendi belirleyeceğiniz ismi verebilirsiniz. “Doğrulama Türü” alanından WPA-PSK’yı seçin. Dilerseniz diğer şifreleme yöntemlerinden birini de seçebilirsiniz. Kaydırma çubuğu ile ekranın alt kısmını görüntüleyin. “PSK anahtarı” alanına kablosuz ağınıza erişebilmek için kullanacağınız bir şifre yazın. Belirlediğiniz kablosuz şifresini not etmeyi unutmayın. Şifrenizi unutursanız modeminizi resetleyerek modeminizin fabrika ayarlarına dönmesini sağlayabilirsiniz. Kaydırma çubuğu ile ekranın alt kısmını görüntüleyin ve “Kaydet” düğmesine tıklayın.

 

Modeminizin kablosuz bağlantı ayarlarını tamamladınız.


Bir Cevap Yazın