Pirelli Drg A125G Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

Internet Explorer ya da Mozilla Firefox gibi bir web tarayıcısı açın. Adres satırına “192.168.1.1” yazın ve “Enter” tuşuna basın. Karşınıza gelen Modem arayüzü Kullanıcı adı alanına resimde görüldüğü gibi küçük harflerle “admin” yazın. “Parola” alanına ise küçük harflerle “ttnet” yazın. “Tamam” düğmesine tıklayın. “ttnet” parolası ile giriş yapamıyorsanız modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına geri döndürün ve “ttnet” parolası ile tekrar deneyin. Resetleme işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız Modem Resetleme işlemi (Fabrika ayarlarına dönüş) bölümünü inceleyebilirsiniz.

Modem arayüzüne eriştiniz. Buradan modeminizin ayarlarını yapabilirsiniz. Sol tarafta yer alan “Kablosuz Ağ” menüsüne tıklayın.

 

SSID” alanında modeminizin modeli yazmaktadır. Dilerseniz bu ismi silerek kablosuz ağınıza kendi belirleyeceğiniz ismi verebilirsiniz. Kaydırma çubuğu ile ekranın alt kısmını görüntüleyin ve “Kaydet/Uygula” düğmesini tıklayın.

 

Kablosuz Ağ” menüsü altında yer alan “Güvenlik” seçeneğine tıklayın.

 

Kaydırma çubuğu ile ekranın alt kısmını görüntüleyin ve “Network Denetimi” alanından WPA-PSK’yı seçin. Dilerseniz diğer şifreleme yöntemlerinden birini de seçebilirsiniz. WPA-PSK anahtarı alanına kablosuz ağınıza erişebilmek için kullanacağınız bir şifre yazın. Belirlediğiniz kablosuz şifresini not etmeyi unutmayın. Şifrenizi unutursanız modeminizi resetleyerek modeminizin fabrika ayarlarına dönmesini sağlayabilirsiniz. Ekranın alt kısmında yer alan “Kaydet/Uygula” düğmesine tıklayın.

 

Modeminizin kablosuz bağlantı ayarlarını tamamladınız.


Bir Cevap Yazın