Pikatel Airmax 101 Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

Internet Explorer ya da Mozilla Firefox gibi bir web tarayıcısı açın. Adres satırına”192.168.1.1“yazın ve “Enter” tuşuna basın. “Devam” düğmesine tıklayın.

Karşınıza gelen “Modem Arayüzü Kullanıcı Adı” alanına resimde görüldüğü gibi küçük harflerle “admin” yazın. “Parola” alanına ise küçük harflerle “ttnet” yazın. “Tamam” düğmesine tıklayın. “ttnet” parolası ile giriş yapamıyorsanız modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına geri döndürün ve “ttnet” parolası ile tekrar deneyin. Resetleme işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız Modem Resetleme işlemi (Fabrika ayarlarına dönüş) bölümünü inceleyebilirsiniz. Modem arayüzüne erişmek için parolanızın “ttnet” olarak kalmasını istiyorsanız “Değiştirmeden Geçiniz” düğmesine tıklayın. Modem arayüzüne erişmek için isterseniz kendi belirleyeceğiniz parolayı da kullanabilirsiniz.

 

Sol tarafta yer alan “Kablosuz” menüsüne tıklayın.

 

SSID” alanında modeminizin modeli yazmaktadır. Dilerseniz bu ismi silerek kablosuz ağınıza kendi belirleyeceğiniz ismi verebilirsiniz. Kaydırma çubuğu ile ekranın alt kısmını görüntüleyin ve “Kaydet/Uygula” düğmesini tıklayın.

 

Kablosuz” menüsü altında yer alan “Güvenlik” seçeneğine tıklayın.

 

Ekranın ortasında yer alan “Ağ Kimlik Denetimi” alanından WPA-PSK’yı seçin. Dilerseniz diğer şifreleme yöntemlerinden birini de seçebilirsiniz. “WPA Paylaşımlı Şifre” alanına kablosuz ağınıza erişebilmek için kullanacağınız bir şifre yazın. Belirlediğiniz kablosuz şifresini not etmeyi unutmayın. Şifrenizi unutursanız modeminizi resetleyerek modeminizin fabrika ayarlarına dönmesini sağlayabilirsiniz. Ekranın alt kısmında yer alan “Kaydet/Uygula” düğmesine tıklayın.

 

Modeminizin kablosuz bağlantı ayarlarını tamamladınız.


Bir Cevap Yazın