Modem Nasıl Resetlenir?

1. Cihaz, açma / kapama tuşuna basılarak kapalı konuma getirilir.
2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük bir tuş) kalem ucu ile basılı tutulur.


3. Reset tuşu basılı durumdayken elimizi reset tuşundan çekmeden, modem açma / kapama düğmesine basılarak modem tekrar açılır.
4. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Saniye ) reset tuşuna basılı bir şekilde durur ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekeriz.
5. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power ve dsl ışıkları sabit yanmaya başlayıncaya kadar beklenir.
6. Sonra internet explorer sayfasından adres kısmına modem giriş ip si ( 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 ) yazılarak modemin arayüzüne erişilir.
7. Karşımıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranına (modemin resetlendiği varsayılarak) default kullanıcı adı ve şifre yazıp modeme erişim sağlanır.

 

Not :
Resetleme işleminin gerçekleşmesi için 1. ve 4. seçenekler yapılırken elinizin reset düğmesinden çekilmemesi gerekmektedir, aksi taktirde resetleme işlemi gerçekleşmez. Dikkat etmeniz gereken nokta reset işleminden sonra modem üzerindeki tüm bilgiler ve  yapmış olduğunuz tüm ayarlar SİLİNECEKTİR ve fabrika ayarlarına dönülecektir. Reset işleminden sonra modem arayüzüne giriş kullanıcı adı ve şifreniz fabrika ayarları kullanıcı adı ve şifresi olacaktır.


Bir Cevap Yazın