Huawei 658 V2 Wifi Adı Ve Şifre Değiştirme

Tarayıcınızın ( İnternet explorer & Mozilla Firefox, Chrome) adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basınız.  Kullanıcı adı : vodafone  Şifre : vodafone  yazarak oturum aç butonuna tıklayınız.

Ekrana gelen uyarı kutucuğunda değiştir butonuna tıklayarak modem arayüzüne girmek için kullandığınız şifreyi değiştirebilirsiniz. Şimdi ise başlama sihirbazına tıklayabiliriz.

Sihirbaz ekranında “Kullanıcı hesabıyla bağlanın”  seçeneğini işaretleyin. Gelen ekranda internet hattına abone olan kişiye operatör ( Vodafone ) tarafından verilen kullanıcı adı ve şifresini yazın, sağ alttaki ileri butonuna tıklayın.

Bu aşamada karşınıza gelen sayfada bir süre bekleyip internet erişiminizin sağlandığına dair ” internet bağlandı”  mesajını göreceksiniz.  Tekrar sağ alttaki ileri butonuna tıklayabilirsiniz.

 

 

Şimdi karşınıza gelen ekranda wifi şifre değiştirme ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Bu bölümde Wifi adınızı ( SSID )   ve şifrenizi belirledikten sonra  kaydet butonuna tıklayarak kurulum işlemlerimizi tamamlamış olacağız .

 

Ana sayfada üst bölümde ” Yerel Ağ ” sekmesine tıklayıp sol taraftan “Kablosuz ğ Ayarları”  na tıklayarak

“Temel Ayarlar” satırı altında ki  onay çekini kullanarak modeminizin wifi özelliğini aktif veya pasif duruma getirebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın