AirTies RT 206 Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

AirTies RT 206 Kablosuz Bağlantı Ayarları

Internet Explorer ya da Mozilla Firefox gibi bir web tarayıcısı açın. Adres satırına “192.168.2.1” yazın ve “Enter” tuşuna basın. Kullanıcı adı alanına resimde görüldüğü gibi küçük harflerle “admin” yazın. Şifre alanına küçük harflerle “ttnet” yazın. “Tamam” düğmesine tıklayın. “ttnet” şifresi ile giriş yapamıyorsanız modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına geri döndürün ve “ttnet” şifresi ile tekrar deneyin. Resetleme işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız Modem Resetleme işlemi (Fabrika ayarlarına dönüş) bölümünü inceleyebilirsiniz.

Modem arayüzüne eriştiniz. Buradan modeminizin ayarlarını yapabilirsiniz. Sol tarafta yer alan “Kablosuz” menüsüne tıklayın.

 

Kablosuz Ayarları”na tıklayın.

 

Kablosuz Ağ adı(SSID)” alanında modeminizin modeli yazmaktadır. Dilerseniz bu ismi silerek kablosuz ağınıza kendi belirleyeceğiniz ismi verebilirsiniz

 

Kaydırma çubuğu ile ekranın alt kısmını görüntüleyin. Resimde gördügünüz alanların işaretli olduğundan emin olun. “Kaydet” düğmesine tıklayın.

 

Sol tarafta yer alan “Kablosuz” menüsüne tıklayın.

 

Kablosuz Ağ Güvenliği”ne tıklayın.

 

“Kablosuz Güvenlik Seviyesi” seçeneklerinden WPA’yı seçin. Dilerseniz diğer şifreleme yöntemlerinden birini de seçebilirsiniz. Kaydırma çubuğu ile ekranın alt kısmını görüntüleyin. Şifre alanına kablosuz ağınıza erişebilmek için kullanacağınız bir şifre yazın. Belirlediğiniz ağ bağlantı şifrenizi not etmeyi unutmayın. Şifrenizi unutursanız modeminizi resetleyerek modeminizin fabrika ayarlarına dönmesini sağlayabilirsiniz. Resimde gördüğünüz alanların işaretli olduğundan emin olun. Ekranın alt kısmında yer alan “Kaydet” düğmesine tıklayın.

 

Modeminizin kablosuz bağlantı ayarlarını tamamladınız.


Bir Cevap Yazın