AirTies RT 205 Wifi Adı ve Şifre Değiştirme

AirTies RT 205 Kablosuz Bağlantı Ayarları

 

Internet Explorer ya da Mozilla Firefox gibi bir web tarayıcısı açın. Adres satırına “192.168.2.1” yazın ve “Enter” tuşuna basın. “Şifre” bölümünü boş bırakarak “Tamam” düğmesine tıklayın.

 

Modem arayüzüne eriştiniz. Buradan modeminizin ayarlarını yapabilirsiniz. Sol tarafta yer alan “Kablosuz” menüsüne tıklayın.

 

Kablosuz Ayarları”na tıklayın.

 

“Kablosuz Ağ adı(SSID)” alanında modeminizin modeli yazmaktadır. Dilerseniz bu ismi silerek kablosuz ağınıza kendi belirleyeceğiniz ismi verebilirsiniz.

 

Kaydırma çubuğu ile ekranın alt kısmını görüntüleyin. Resimde gördüğünüz alanların işaretli olduğundan emin olun. “Kaydet” düğmesine tıklayın.

 

Sol tarafta yer alan “Kablosuz” menüsüne tıklayın.

 

Kablosuz Ağ Güvenliği“ne tıklayın

 

Kablosuz Güvenlik Seviyesi” seçeneklerinden WPA’yı seçin. Dilerseniz diğer şifreleme yöntemlerinden birini de seçebilirsiniz. Kaydırma çubuğu ile ekranın alt kısmını görüntüleyin.

 

“Şifre” alanına kablosuz ağınıza erişebilmek için kullanacağınız bir şifre yazın. Belirlediğiniz ağ bağlantı şifrenizi not etmeyi unutmayın. Şifrenizi unutursanız modeminizi resetleyerek modeminizin fabrika ayarlarına dönmesini sağlayabilirsiniz. Resimde gördüğünüz alanların işaretli olduğundan emin olun. Ekranın alt kısmında yer alan “Kaydet” düğmesine tıklayın.

Modeminizin kablosuz bağlantı ayarlarını tamamladınız.

 


Bir Cevap Yazın